Vjetnama samazināt jumta saules padeves tarifu, lai mazinātu tīkla spiedienu

- Mar 22, 2021-

Avots: tuoitrenews.vn


Vietnam To Cut Rooftop Solar Feed-in Tariff To Ease Grid Pressure 8


Vjetnama plāno samazināt jumta saules paneļu padeves tarifu par 30,8-37,9%, cenšoties samazināt spiedienu uz valsts elektrotīklu pēc nesenā uzstādītās jaudas uzplaukuma, trešdien ziņoja valsts mediji.


Vjetnamā pēdējos gados ir bijis viens no visstraujāk augošajiem atjaunojamās enerģijas tirgiem Āzijā, taču tās pārvades sistēmas attīstība ir atpalikusi, atstājot vairākas no savām jaunajām saules elektrostacijām, kas darbojas zem projektētās jaudas.


Rūpniecības un tirdzniecības ministrija plāno samazināt tarifu līdz 5,2-5,8 ASV centiem par kilovatstundām (kWh) no 8,38 centiem, ziņoja laikraksts "Dai Doan Ket", atsaucoties uz ministrijas Elektroenerģijas un atjaunojamās enerģijas pārvaldes vadītāju Hoangu Tienu Dungu.

Paredzams, ka jaunais tarifs sēsies spēkā no aprīļa, teikts ziņojumā.


"Jaunais tarifs investoriem tik un tā būtu izdevīgs... un palīdzētu samazināt spiedienu uz tīklu un pārvades sistēmām," teikto citēja Dungs.


Ziņojumā teikts, ka pēdējo trīs gadu laikā ir uzplaukusi jumta saules enerģijas iekārta, vjetnamas kopējā uzstādītā jumta saules paneļu jauda no 377,9 MW 2019. gada beigās pieauga līdz 925,8 megavatiem (MW).


Vjetnamai 2021.-2030.gada periodā bija nepieciešamas investīcijas elektroenerģijas rūpniecībā līdz pat 128,3 miljardu ASV dolāru apmērā, tostarp gandrīz piektā daļa no tās elektrotīkla attīstības, teikts valdības elektroenerģijas attīstības ģenerālplānprojekta projektā, kuru paredzēts oficiāli publiskot vēlāk šogad.


Saskaņā ar plānu Vjetnama līdz 2030. gadam palielinātu savu kopējo uzstādīto elektroenerģijas ražošanas jaudu līdz 137,2 gigavatiem (GW) no 69 GW 2020. gada beigās. Ne-hidroenerģijas atjaunojamo energoresursu īpatsvars līdz 2030. gadam tiktu paaugstināts līdz 29 % un līdz 2045. gadam – līdz 44 %.