ASV DOE nosaka jaunu mērķi saules enerģijas izmaksu samazināšanai par 60%

- Mar 30, 2021-

Avots: ihsmarkit.com


US DOE Sets New Target To Cut Solar Costs By 60% 8


ASV Enerģētikas departaments (DOE) paziņoja par ambiciozu jaunu mērķi tuvāko desmit gadu laikā samazināt saules enerģijas izmaksas par 60%, papildus gandrīz 128 miljonu ASV dolāru finansējumam, lai samazinātu izmaksas, uzlabotu veiktspēju un paātrinātu saules enerģijas tehnoloģiju ieviešanu. Šīs investīcijas atbalsta Biden-Harris administrācijas klimata mērķus un bruģēs ceļu energosistēmas dekarbonizācijai par pieņemamu cenu un spēcīgai tīras enerģijas ekonomikai.

"Daudzviet valstī saules enerģija jau ir lētāka nekā ogles un citi fosilie kurināmie, un ar lielākām inovācijām desmitgades laikā mēs atkal varam samazināt izmaksas vairāk nekā uz pusi," sacīja enerģētikas sekretāre Dženifera M. Granholma. "Šis pirmais finansējuma pārrāvums palīdzēs mums pievienot tīklam vēl pieejamāku tīru enerģiju, darbvietas kopienām visā valstī un ļaus mums ātri sasniegt prezidenta Baidena mērķi līdz 2035. gadam panākt 100 % tīras elektroenerģijas."

Saules enerģijas izmaksu samazināšana ir būtiska, lai paātrinātu izvēršanu un sasniegtu prezidenta Biden mērķi līdz 2035. gadam izveidot 100 % tīru elektrotīklu. Lai sasniegtu šo mērķi nākamajos 15 gados, valstij būs jāpievieno simtiem gigavatu saules enerģijas tīklam pat piecas reizes ātrāk nekā pašreizējie uzstādīšanas rādītāji. Šajā nolūkā DOE paātrina komunālo pakalpojumu mēroga saules2030. gada izmaksu mērķispar pieciem gadiem – izvirzot jaunu mērķi līdz 2025. gadam samazināt pašreizējās izmaksas 4,6 centi par kWh līdz 3 centiem/kWh un līdz 2030. gadam – par 2 centiem/kWh.

"Lai līdz 2035. gadam sasniegtu mūsu drosmīgos nulles emisiju mērķus, mums ir jāatsāk lielas investīcijas saules enerģijā un tehnoloģijās," sacīja ASV senators Edvards Dž. "Esmu sajūsmā, redzot, ka Biden-Harris administrācija un Enerģētikas departaments šodien piešķir Masačūsetsas Tehnoloģiju institūtam (MIT) šo pētniecības un attīstības finansējumu, lai palīdzētu Sadraudzības valstīm paplašināt mūsu tīras enerģijas ieviešanu un inovācijas. Šis finansējums būs spilgta vieta Masačūsetsas tīras enerģijas ekonomikai un palīdzēs mums samazināt izmaksas, radīt darbavietas un izvietot vairāk gigavatu saules nekā jebkad agrāk."

Tradicionālie saules paneļi saules gaismu pārvērš elektroenerģijā, izmantojot FE saules tehnoloģijas, kas līdz 2035. gadam varētu būt no 30% līdz 50% no elektroapgādes dekarbonizētās elektroenerģijas nozarē. Finansējums, par kuru šodien tika paziņots ar DOE Saules enerģijas tehnoloģiju biroja (SETO) starpniecību, atbalstīs divu saules bateriju ražošanā izmantoto materiālu – perovskitu un kadmija tellurīda (CdTe) plāno plēvju – virzīšanu.

  • 40 miljoni ASV dolāru par Perovskite R&D: Perovskites ir jaunu saules materiālu saime, kas potenciāli var izgatavot ļoti efektīvus plānas plēves saules baterijas ar ļoti zemām ražošanas izmaksām. DOE piešķir 40 miljonus dolāru22 projektikas uzlabos perovskite FE ierīču un ražošanas pētniecību un izstrādi, kā arī veiktspēju, veidošanu jaunu $ 14 miljonitestēšanas centrsnodrošinātu neitrālu, neatkarīgu apstiprinājumu jaunu perovskite ierīču veiktspējai.

  • 3 miljoni ASV dolāruPerovskites starta balva: Šis jaunais balvu konkurss paātrinās uzņēmēju ceļu uz Perovskites tehnoloģiju komercializāciju, nodrošinot sēklas kapitālu saviem jaunizveidotajiem uzņēmumiem.

  • 20 miljoni dolāru CdTe plānajiem plēvēm: Nacionālā atjaunojamās enerģijas laboratorija izveidosKonsorcijsattīstīt lētākas CdTe plānslāņa saules enerģijas tehnoloģijas, kas tika izstrādātas Amerikas Savienotajās Valstīs un veido 20% no šajā valstī uzstādītajiem moduļiem. Šis konsorcijs attīstību zemo izmaksu ražošanas metodes un vietējās pētniecības iespējas, palielinot iespējas ASV strādniekiem un uzņēmējiem iegūt lielāku daļu no 60 miljardu ASV dolāru globālās saules enerģijas ražošanas nozares.

Turklāt DOE paziņoja par 7 miljoniem ASV dolāru kā daļu nojauna finansējuma iespējaprojektiem, kuru mērķis ir palielināt silīcija FE sistēmu kalpošanas laiku no aptuveni 30 gadiem līdz 50 gadiem, samazinot enerģijas izmaksas un samazinot atkritumu daudzumu. Mērķis ir uzlabot FE sistēmas komponentus, piemēram, inverterus, savienotājus, kabeļus, statīvus un izsekotājus.