Izejvielu trūkums, kas izraisa saules moduļu cenu kāpumu Ķīnā

- Mar 15, 2021-

Avots: www.pv-tech.org


Over 600W solar panels 2


Vidējās solīšanas cenas saules moduļu centralizētam iepirkumam Ķīnā ir uzrādījis cenu kāpumu, ko izraisīja dārgākas izejvielas un augošs pieprasījums.


Nesenie piedāvājumi centralizētai saules moduļu iepirkumam no korporācijām Ķīnā, tostarp Ķīnas Huadian, CNNC Nanjing un China Longyuan, ir norādījuši, ka augstākā līmeņa moduļu ražotāju, kas piedāvā 500W+ paneļus, piedāvājumi bija virs RMB1.8 / Watt (USD 0.28c / W).


Citos centralizēto iepirkumu piedāvājumos cenu pieaugums salīdzinājumā ar gadu iepriekš ir bijis pat 14% atkarībā no meklēto moduļu veida un paredzamās jaudas.


Šo cenu pieaugumu, lai gan bija sagaidāms, ka tas būs jūtams tikai īstermiņā, moduļu ražotāji Ķīnā saistīja ar pastāvīgu izejvielu, piemēram, polisilīcija un stikla, trūkumu.


Jo īpaši polisilīcija trūkums ir labi dokumentēts, daudziem ražotājiem parakstot ilgtermiņa darījumus ar pakalpojumu sniedzējiem, tostarp Daqo un GCL-Poly, lai nodrošinātu to piegādi, bet citi ir meklējuši iespēju ieviest lielāku polisilīcija ražošanu savā uzņēmumā, uzsākot kopuzņēmuma partnerības šajā jomā.


Tikmēr saules kvalitātes stikla cenas Ķīnā pagājušā gada beigās sasniedza vēsturiski augstu līmeni, pamudinot manufaktistus lobēt Ķīnas valdību iejaukties.


Taču tagad pastāv bažas, ka cenu kāpums Ķīnā varētu izplatīties ārzemēs, un paredzams, ka moduļu cenas turpmākajos mēnešos pieaugs.