Abū Dabī Taqa investēs Dh40bn un paplašinās savu grūdienu atjaunojamajā enerģijā

- Mar 25, 2021-

Avots: thenationalnews.com


Abu Dhabi's Taqa To Invest Dh40bn And Expand Its Push Into Renewables 8


Abū Dabī Nacionālais enerģētikas uzņēmums jeb Taqa plāno ieguldīt Dh40 miljardus infrastruktūras attīstībā, jo izskatās, ka līdz 2030. gadam tas pievienos aptuveni 27 gigavatus jaudas un paplašinās atjaunojamo energoresursu portfeli.


Par investīcijām tika paziņots trešdien jaunas stratēģijas 2030. gadam ietvaros.


"Taqa kļūs par čempionu zema oglekļa satura enerģijai un ūdenim," sacīja grupas izpilddirektors un rīkotājdirektors Džasims Thabets.


"Mēs paplašināsim savu atjaunojamo energoresursu portfeli un ļoti efektīvu ūdens atsāļošanu, dzinsim efektivitāti mūsu tīklos un izplatīšanas biznesā un investēsim AAE regulēto aktīvu bāzes izaugsmē."


Taqa pagājušā gada jūlijā pabeidza apvienošanos ar Abu Dhabi Power Corporation. Darījums, faktiski reversā pārņemšana, noveda pie tā, ka ADPC par akcijām pārveda aktīvus Dh120 miljardu vērtībā uz Taqa, piešķirot tam 98,6 % uzņēmuma akciju.


Apvienotais uzņēmums, kura aktīvu vērtība ir Dh200 miljardi, sacīja, ka tas joprojām cer pabeigt publisko piedāvājumu, lai dažādotu savu akciju bāzi, ievērojot tirgus nosacījumus un akcionāru apstiprinājumu.


Taqa nesen atļāva ārvalstu investoriem piederēt līdz 49 procentiem no tā emitētajām akcijām.


Uzņēmums arī plāno paplašināt savu elektroenerģijas ražošanas jaudu AAE no 18 gigavatiem līdz 30 gigavatiem. Tā plāno palielināt savu globālo ražošanas jaudu par 15 gigavatiem.


Taqa līdz 2030. gadam vairāk nekā 30 procentus savas enerģijas saģenerēs no atjaunojamiem energoresursiem salīdzinājumā ar 5 % pašlaik.


Pieaugums lielā mērā notiks saules fotoelektriskās enerģijas ražošanas ietekmē. Pašlaik tā būvē milzīgo 2 gigavatu Al Dhafra saules fotoelementu rūpnīcu līdzās Masdar, Francijas EDF Renewables un Ķīnas JinkoPower.


Apmēram divas trešdaļas atsāļošanas projektu balstīsies uz reverso osmozi – membrānas atsāļošanas metodi, kas izmanto mazāk enerģijas nekā termiskais process, ko izmanto saldūdens ražošanai.


Uzņēmums jau būvē pasaulē lielāko reversās osmozes atsāļošanas rūpnīcu Taweelah, kas dienā saražos 200 miljonus imperatora galonu ūdens.


"Taqa ir mūsu akcionāru atbalsts šai jaunajai stratēģijai un ir ceļā uz to, lai kļūtu par atzīto mazoglekļa enerģijas un ūdens čempionu no Abū Dabī," sacīja priekšsēdētājs Mohameds Al Suvaidi.


Taqa arī plāno paplašināt energoefektivitātes pakalpojumus ar sava darbības uzņēmuma Abu Dhabi Energy Services starpniecību. Tā koncentrēsies uz pieprasījuma pārvaldību un palīdzēs publiskām un privātām struktūrām sasniegt savus energoaupīšanas mērķus.


Uzņēmums plāno samazināt pakļautību fosilā kurināmā aktīviem saskaņā ar vides, sociālajiem un pārvaldības principiem un publicēs plānus siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai.


Tā arī plāno īstenot "ļoti selektīvu kapitāla sadali", kas vērsta uz tās naftas un gāzes portfeļa racionalizāciju.